Da nije bilo profesionalnog suđenja danas bi Stambolićeve ubice gostovale na režimskim televizijama
25. avgust 2025. 18:12
Na današnji dan, pre 25 godina je ubijen bivši predsednik Srbije Ivan Stambolić od strane pripadnika Zemunskog klana sa nadimcima “Gumar” i “Rambo”, koji su ga potom zakopali na Fruškoj Gori. Da nije bilo policijske akcije Sablja i profesionalnog suđenja, danas bi Stambolićeve ubice, zajedno sa drugim zločincima, gostovali po režimskim SNS televizijama, sve uz odobravanje i rehabilitaciju od strane ove vlasti.
Ne smemo nikad zaboraviti na ovo ubistvo koje je, po nalazima same pravosnažne presude, naredio Slobodan Milošević zbog straha od Stambolićeve moguće kandidature za predsednika Srbije.
Današnja Vučićeva vlast je od 2012. godine rehabilitovala više od dve hiljade osuđenih kriminalca, plus ove najnovije SNS kriminalce koje je Vučić lično pomilovao jer odobrava to što su lomili vilice studentima i gazili ih automobilima.
Oni kojima osuđeni zločinci sede po emisijama režimskih televizija i oni koji u svom narodu vide neprijatelje, teroriste i ustaše, ne smeju dobiti novu priliku za zločine i krv koje sanjaju.