Popović: Šapićevih 180 miliona za firme koje tuku građane i kradu izbore
16. maj 2025. 11:27
180 miliona dinara Beograđana od Šapića za T&M Group Solutions i prijateljske firme za “obezbeđenje” gradske uprave. Bio samo još jedan ponuđač - Atlas Security koji se sam diskvalifikovao jer je dao znatno višu ponudu.
Glavni dobitnik -T&M Group Solutions: obezbeđenje koje je tuklo građane ispred Skupštine grada zajedno sa "konkurencijom" Atlas Security; firma povezana sa Danetom Šijanom, kumom Vlade Mandića, funkcionera SNS koji šutira studente i veterane; firma čiji zaposleni su glumili studente koji žele da uče u Pionirskom parku.
Pored T&M Group Solutions, koja se povezuje i sa dovoženjem fantomskih birača i koja je obezbeđivala Arenu na dan izbora u decemru 2023, ugovor su dobile i sledeće firme:
•Sparta Security, u vlasništvu Dobergarda, poznatog saradnika Gorana Vesića, koji je tokom prezentacije plana za metro onemogućavao građanima i struci da kažu šta misle o uništavanju vodoizvorišta i lošim linijama. Najviše su se proslavili po tome što su zaposleni Dobergarda učestvovali u pljački zlatnih eksponata iz Muzeja primenjenih umetnosti u vrednosti od 300.000 evra, a nekoliko godina ranije i Muzeja Jugoslavije, sve to dok su "čuvali" ta dva muzeja.
•TE Group, koja je sa Atlas Security obezbeđivala Jugoslovensko dramsko pozorište
•Zaštita-Sigurnost, u vlasništvu Zdravka Roćena i Bojane Roćen Danilović
Šapić da odgovori jasno i glasno da li su ovo te firme koje su deo Velikog bezbednosnog projekta koji nam sa ponosom predstavlja. Da li ovakvi ljudi treba da patroliraju ulicama grada i obezbeđuju škole u koje idu naša deca? Oni koji su pljačkali, učestvovali u prebijanju građana i krađi izbora? Njih plaća Šapić našim parama da nas obezbeđuju i mi treba da se osećamo sigurno?
Ova vlast ne obezbeđuje sigurnost građana, već sigurnost naprednjačkih džepova.
Mila Popović
Narodna poslanica i predsednica beogradskog odbora