Vasiljević: Skup u Nišu, šipke u Novom Sadu i ambasador propagande
19. maj 2025. 17:52
Potpredsednik Skupštine AP Vojvodine, Nemanja Zavišić, koji češće govori u ime organizacije „Centar za društvenu stabilnost“ nego u ime SNS-a, izjavio je da je u Nišu viđen jedan od najvećih političkih skupova u istoriji Srbije i komentarisao je dešavanje ispred prostorija SNS na Bulevaru oslobođenja u Novom Sadu, konstatatujući da se „tiha većina probudila”.
Istini za volju, skup u Nišu bio je potpuni fijasko. Čak ni da se istorija skupova broji nedelju dana u nazad, opet ne bi bio najveći. Ono što ga ipak čini izuzetnim jeste dužina trajanja, budući da pretenduje da bude najkraći. Što se tiče „tihe većine“ ispred novosadskih prostorija SNS-a, podsećamo građane da su to iste one prostorije iz kojih su izletele siledžije sa šipkama da devojci krivnički izlome vilicu. Da li je to ta „tiha većina“ koja toliko želi mir i prosperitet da šipkama nasrće na ljude?
Podsetimo i na to da je znameniti Centar za društvenu stabilnost tvorac skandaloznog sadržaja poput filmova „Vreme terora“ i „Teror agresivne manjine“, dakle, fabrika najgore propagande, a neki bi rekli da podseća na onu iz tridesetih godina prošlog veka. E, pa baš te organizacije Zavišić je ambasador, što i nije stavka u CV-ju kojom bi se pristojna osoba pohvalila.
Milan Vasiljević,
poslanik Stranke slobode i pravde u Skupštini AP Vojvodine